Зараз читаю
Що робить performance-маркетолог і як їм стати

Що робить performance-маркетолог і як їм стати

Ми розпитали директора партнерської мережі Cpamatica Євгена Приму про те, чим займаються performance-маркетологи, як зайняти таку вакансію і вийти на дохід до $5 тис. на місяць.

Performance-маркетолог – це фахівець, який працює з вимірними цілями. Наприклад, не просто вивести інтернет-магазин на новий ринок, а залучити 2,5 тис. клієнтів і не перевищити бюджет $3 тис. А в ідеалі – вкластися у значно меншу суму – у $2,5 тис., адже різниця – це і є заробіток самого performance-маркетолога.

Цей фахівець може працювати як у компаніях, які продають свої продукти, так і в партнерських мережах – агентствах-посередниках між рекламодавцями і джерелами трафіку.

За що відповідає performance-маркетолог?

Один з підходів у роботі на ринку інтернет-реклами – модель СРА (від англ. cost per action, оплата за дію.). Це працює так: маркетолог призводить на платформу клієнта трафік – а той платить не за всіх користувачів, а тільки за тих, хто здійснить цільову дію. Зареєструвався на сайті, встановив мобільний застосунок тощо. Із цією моделлю має справу компанія Cpamatica.

За залучення аудиторії, яка виконає таку дію, у компанії відповідає performance-маркетолог. Результат у performance-маркетингу можна виміряти в цифрах: на відміну від «звичайного» маркетингу, де компанії часто беруть оплату із клієнта просто за «людино-години».

Як це виглядає на практиці?

Клієнт ставить завдання – привести на сайт мінімум 20 тис. користувачів, які там зареєструються. Він платить по $1,5 за людину. Мета performance-маркетолога – залучити трафік ще дешевше, наприклад, по $1,2 за людину, щоб заробляти для нашої компанії по $0,3 на кожній реєстрації.

Cpamatica допомагає брендам залучати нових користувачів. Її клієнти – в основному закордонні бізнеси, які працюють на ринках США, Канади, Німеччини, Бразилії, Нігерії та інших країн.

2015 року компанія починала з десяти осіб, а зараз у команді понад 70 співробітників. У їхньому числі – performance-маркетологи, SEO-фахівці, менеджери по роботі з партнерськими мережами, дизайнери.

Які завдання виконує performance-маркетолог ?

Перед запуском кампанії performance-маркетолог Cpamatica вивчає користувачів, конкурентів і ринок, на якому збирається показувати рекламу. Йому потрібно з’ясувати, чи можна взагалі залучити трафік, який хоче клієнт, за бюджет, який він готовий виділити.

Читати також

Потім фахівець налаштовує рекламну кампанію в соцмережах або на рекламних платформах. Євген Прима перераховує найпопулярніші:

  • Google Ads – підходить для того, щоб показувати рекламу, яка відповідає запиту користувача.

  • Microsoft Ads – аналог Google Ads, тільки працює в пошуковику Bing. Популярний на ринку США, Канади, Великої Британії, Франції.

  • Facebook – соцмережа «знає» соціальну поведінку людини і може показувати оголошення певній категорії користувачів. Наприклад, рекламу застосунку для знайомств можна націлити на неодружених чоловіків 20–30 років.

  • Taboola – платформа із продажу нативної реклами. Видаючи рекламні оголошення користувачеві, вона враховує його локацію, контекст та інші фактори.