Зараз читаю
Що загрожує компаніям через слабкий кіберзахист

Що загрожує компаніям через слабкий кіберзахист

Наш співрозмовник – Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації України.

Чи вплинув перехід роботи значної частини бізенсу в онлайн на його безпеку?

 

Перехід на дистанційну роботу зробив життя співробітників комфортнішим, але в той же час поставив під загрозу існування багатьох компаній через слабкий рівень кіберзахисту.

За даними компанії Trend Micro, кількість кібератак у всьому світі минулого року сягнула позначки в 62 мільярди – 119 тисяч випадків кіберзагроз на хвилину. Тільки в Україні за січень цього року зареєстрували 14 мільйонів інцидентів.

Згідно з дослідженням Accenture, лише 17% світових компаній можуть активно протистояти кіберзагрозам, тому більшість бізнесів активно вкладають гроші у створення відділів кібербезпеки. Вони розуміють – необхідно попереджати проблеми або оперативно їх вирішувати. Кібербезпека стосується не тільки компаній, але і даних, які довіряють користувачі. Питання захищеності інформації хвилює всіх, тому і стало трендовим.

 

В чому причина підвищення кількості ризику кібератак?

 

Якщо служба безпеки може впоратися із хакерами в екосистемі компанії, то за кожного співробітника компанії та захист його мережі відповідати неможливо. Це стало дуже привабливою ціллю для шахраїв.

Працівники часто ігнорують поняття кібергігієни, коли ставлять слабкі паролі на свої акаунти або переходять за сумнівними посиланнями. Їхні домашні мережі незашифровані, тому зламати їх нескладно, як і ноутбуки з qwerty-кодами. Сумний досвід у цій сфері має компанія SolarWinds, яку зламали минулого грудня. Причина – один з інтернів встановив на сервер пароль solarwinds123.

За даними естонської компанії Telia, тільки 26% компаній у країні використовують багаторівневу автентифікацію, а 61% користувачів ставлять один і той же пароль на різних сайтах.

Читати також

 

Чи має значення використання штучного інтелекту  для кібербезпеки?

 

Швидкість реакції на кібератаку залежить від автоматизації процесу. Зараз деякі компанії для виявлення потенційних загроз використовують штучний інтелект. Він скорочує час на пошук і знищення шкідливих файлів або програм до кількох хвилин.

Великий плюс АІ в тому, що він сам вчиться реагувати на загрози, передбачати їх і аналізувати. Це вигідно як великим компаніям, що працюють з величезними обсягами даних, так і малим або середнім, відділи безпеки яких можуть мати недостатньо ресурсів.

Сьогодні компаній, які виробляють товари кіберзахисту на основі АІ, стає все більше.  Усі вони розробляють платформи, які моніторять і запобігають кіберзлочинам.