Зараз читаю
Самі вдома. І це не комедія

Самі вдома. І це не комедія

Незалежно від політичних позицій, релігійних вірувань і соціальних статусів люди на всій планеті зараз об’єднані однією метою – вижити. Тут хотілося б написати «весь світ об’єднаний», але ніякого світу в звичному розумінні суспільного договору більше не існує. Перед  обличчям невідомої небезпеки держави моментально відгородилися від своїх сусідів, заборонили польоти і переїзди. Кожен тепер сам за себе.

Населення, точніше його передовий актив, диванні доктора фейсбук-наук, послідовно проходить всі стадії сприйняття ситуації з вірусом: « та годі, від аварій на дорогах більше гине», « та годі, від грипу помирають в рази більше», «так він тільки азіатів бере »,« ізолюються тільки ідіоти »,« так нам всім вистачить апаратів ШВЛ »,« ну, я про всяк випадок вирішив поки у хаті пересидіти ».

Самоізолювавшись, населення пустилося в дискусію про «виникнення системи нових сенсів і цінностей», тому що вірус став для всього людства “точкою відліку», після якої все зміниться. Скільки вже було цих «точок відліку»? Чорнобиль, Фукусіма, 9/11, виверження ісландського вулкана з невимовною назвою, глобальне потепління.

Людство нічому не вчиться і ні про що не турбується, крім безперервного розвитку умов власного комфорту. У цьому сенсі дискусія про «нові цінності» показова лише в тому сенсі, що всі наші «старі цінності» виявилися дріб’язковими і нікчемними .

Зараз ми знаходимося на рівні «швидше за все, до літа все пройде, але це не точно». Ми складаємо прогнози майбутнього життя людства, які є колективною спробою заговорити майбутнє в стилі «хай все буде добре».

Розумні люди креслять графіки, згідно з якими пік епідемії припаде на травень, а до літа взагалі все вщухне, ще більш розумні загрожують другою хвилею коронавирусу восени, економісти передрікають затяжну економічну криза, падіння вартості нафти до мінімальних значень, філософи розповідають про глобальну зміну соціуму після перемоги над вірусом, лікарі кажуть про побудову нової міжнародної системи управління медициною, яка стане стіною на шляху нових вірусів.

Читати також

Правда полягає в тому, що ніхто з розумних людей нічого не знає. Covid-19 показав, що в реальності людство нічим не керує, крім власного айфона (та й той вже важливіший від свого господаря). Всі ці міркування про майбутнє схожі на нічні посиденьки дітей, чиї батьки загуляли до ранку. Діти лякають один одного страшними історіями, щоб перемогти власний страх перед темрявою ночі. Діти знають, що під ранок батьки повернуться, і страшна ніч обернеться смішною комедією.

Сьогодні ці діти – всі ми. Наші батьки поїхали, навколо темрява невизначеності і страх перед майбутнім. Самі вдома. І це не різдвяна комедія.