Зараз читаю
Як запустити свій бізнес і не прогоріти

Як запустити свій бізнес і не прогоріти

Наш співрозмовник – шоумен і телеведучий Олександр Педан. Він розповів про запуск свого комунікаційного бюро Pedan Buro. Ось кілька корисних порад, які спрацювали на практиці.

Зібрати  фахових людей

Ті, що самі приходять, не завжди розумні. Коли мені кажуть: «Хороша людина, працював у дуже крутий команді. Два роки вже не працює, але хоче прийти до вас », я такої людини не беру. Я беру тих, хто вже десь працює і цінний для кого-то. Ми готові перекуповувати, якщо людина має потрібны нам навички.

Команда повинна бути дуже крута і мотивована. Ви повинні розуміти, що ви поїхали з роботи – а команда працює. Мотивація повинна бути і грошима, і роботою, і умовами.

Не боятися конкурувати з гігантами

Хто ваші конкуренти і хто на ринку має суперкруті позиції? Коли ви починаєте власну справу, ви повинні розуміти, що з ними зіткнетеся. До вас прийдуть компанії під вас. Якщо ви неякісно щось зробите, вони швидко від вас підуть.

Не бійтеся йти в пряму конкуренцію з гігантами, це нормально. Відчувайте себе впевнено. Бізнес – це ще і про впевненість. «Я буду конкурувати з Fedoriv, ​​з Banda, з Gres Todorchuk PR. Я впевнений, що у мене вийде ». Тільки так починають бізнес.

Розібратися зі складними процесами

Читати також

Якщо перекласти фінансову частину на когось іншого, через якийсь час він буде володіти вашою компанією.

Так влаштований цей світ, доведеться сидіти, розбиратися в нюансах кредиторської, дебіторської заборгованості, дивитися витрати і так далі. Ви повинні щось розуміти в фінансах, маркетингу, стратегії.

Стратегія – це не два проекти. Це розвиток компанії на найближчі п’ять років. Вона може помінятися, але, головне, визначіться, чого ви хочете досягти за п’ять років. Це дуже важливо.

Стратегію потрібно ставити на п’ять років і на рік. На рік вона буде більш докладна, а на п’ять років – великими мазками. Але ви повинні мати і те, і інше.